vereeritus 30.03.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Paar aastat tagasi hakkas mul parema põlve liiges liikudes valutama. Perearst kahtlustas, et tegu võib olla äkki klamüüdiaga. Kuid naistearstjuures kontrollis käies oli vastus selle kohta negatiivne. Nüüd veel endiselt põlveliiges teeb valu, kuid juba mõnda aega esineb defektsiooniprotsessi ajal vereeritust. Mõnikord rohkem, teine kord vähem. Kas need võivad olla omavahel seotud? Või on siiski tegemist millegi muuga?

Tänan!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Need kaebused võivad olla omavahel seotud.Tuleks teha uuringud urogenitaalse klamüdioosi suhtes nii emakakaelast, ureetrast kui ka pärakust.
Samuti tuleks teostada uuringud Reiteri sündroomi suhtes (sellisel juhul on liigesevalu tingutid klamüdiooosist)
Loomulikult võivad Teie kaebused olla tingitud ka muudest põhjustest.