klamüüdia levik 29.03.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Kas kopsuklamüüdia võib areneda sugulisel teel levivaks klamüüdiaks ja/või vastupidi?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kopsuklamüdioosi põhjustab Chlamydia pneumonia. Urogenitaalorganites esinevat klamüdioosi põhjustab Chlamydia trachomatis. Üks haigustekitaja ei lähe üle teiseks haigustekitajaks- seega urogenitaalne klamüdioos ei lähe üle kopsuklamüdioosiks ega vastupidi.