hiv diagnostika 24.03.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olles mures oma võimaliku hiv-kandluse üle, olen lugenud kõikvõimalikke materjale nn. aknaperioodi kohta. Olen teinud ennetuskeskuse kabinetis kaks testi ~3 kuu ja ühe ~6 kuu möödudes võimalikust nakatumisest, kõik negatiivsed.

Kuid mitmel pool räägitakse, et aknaperiood võib olla ka kuni aasta, samas näitena tuuakse ainsate dokumenteeritud juhtudena 95. ja 96. aasta kaks juhtu. Kas diagnostika pole sellest ajast mitte kõvasti arenenud ja aknaperiood muutunud oluliselt lühemaks? Milline on maailmas hetkel kokku lepitud aeg, mille möödumisel saab kindlasti väita, et hiv-i ei ole (arvestades erinevaid teste)?

Tänan!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tänapäevaste uuringumeetoditega loetakse keskmiseks ajaks, mil alalüüsid HIV viiruse suhtes positiivseks muutuda võivad, kaks kuud. Praegu maailmas valitseva seisukoha järgi on kõige pikem võimalik aeg , mil nakatumise järgselt uuringud HIV viiruse suhtes positiivseks muutuda võivad, kuus kuud.