punetus ja haavandikesed 15.03.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

tere! mul selline mure, et mõni aeg tagasi diagnoositi mul gonorröa. ravi saime partneriga mõlemad (unasyn?). nüüd aga on ravist paar nädalat möödas ja päraku ümbrusesse on tekkinud punetus ja väikesed haavandikesed, niiet wc-s käimine on tõeline piin. kas võib see olla seotud eelmainituga ja mida peaks nüüd ette võtma. günekoloogi juurde on number alles kahe kuu pärast. kas oleks mingit ravimit mis olukorda leevendaks?
ette tänades,
õnnetu

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui günekoloogi juurde on Teil võimalik saada alles kahe kuu pärast, siis on ju ka teisi võimalusi - pöörduge näiteks perearsti või dermatoveneroloogi vastuvõtule.
Ilmaselt on tegu antibiootikumide ravi järgselt tekkinud kandidoosiga, mille raviks sobivad preparaadid nõuavad aga kõik retsepti.