Vaktsiin 13.03.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Te rääkisite saates Teie terviseks, et on välja töödeldud vaktsiin. Tahtsin teada, et kui hetkel olen 15 kuid ennem viimast süsti saan 16. Kas see tähendab et mina (kui vanem on nõus) ei saa vaktsiini?
Tahtsin teada veel et kas see vaktsiin võib tekitada kõrvalnähtusid?
Kui mul on allergia kas see tähendab et mul pole võimalik seda vaktsiini saada?

Loodan et vastate!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Sobite suurepäraselt sellesse uuringusse, mida televisioonis tutvustasin. Oluline on, et oleksite veel esimese vaktsineerimise ajal 15 aastane.
Genitaalherpese vaktsiin nagu iga teinegi vaktsiin võib tekitada vähesel määral kõrvalnähtusid. Pole olemas mitte ühtegi ravimit aga vaktsiini, mis mitte kellelgi kõrvalnähtusid ei põhjustaks. Teil esinev allergia pole takistuseks vaktsineerimisel genitaalherpese vastru.
Kui soovite uuringus osalede, siis palu helistage telefonil 53 46 5000, et visiidi aja suhtes kokku leppida.