Nikli alergia 08.03.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline küsimus, et mis on teie arvamus nabarõngast kui mul esineb nikli alergia? Kas see ka samamoodi ärritab nahka?
Kulda ma kahjuks ei kanna. Kas meditsiiniline teras või hõbedast rõngas on piisavad?
Äkki on kogemusi olnud..

Ette tänades Terje

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui Teil esineb nikliallergia, siis oleks mõtekas nabarõngast küll hoopis loobuda.
Ka teras ega hõbe pole ehtes tavaliselt mitte kunagi puhtal kujul ja ei saa välistada, et üheks kaasnevaks metalliks just nikkel pole.