Herpes 30.01.17 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin küsida, mida tähendab vereproovis järgmine info
Lihtherpesviiruse 1. ja 2. tüübi vastane IgG seerumis Tehtud
S-HSV1-G / Lihtherpeseviiruse 1.tüübi vastane IgG seerumis neg POSITIIVNE
S-HSV2-G / Lihtherpeseviiruse 2.tüübi vastane IgG seerumis neg POSITIIVNE

Naistearstil said tehtud analüüsid, telefoni teel teavitati mind et kõik tavapärane kuid ise digilugu.ee vaadates sain sellise info osaliseks. Ise infot otsides olen aru saanud et tegu mõlema herpeseviiruse tüvega. Kas see on nii ja kuidas edasi toimida?

Kuidas võis toimauda nakatumine, olen püsisuhtes, kõrvalsuhteid pole olnud isegi mitte suudlemist vms kontakti, Viimati sai kontrollitud 4 aastat tagasi seoses rasedusega.

Esinenud on vaid huuleherpest, suguelundite piirkonnas kaebusi ei ole olnud.
Kas on võimalik et nakkus on olnud juba ammu ja 4 aastat tagasi tehtud test seda ei näidanud? Või võiks kahtlustada elukaaslast?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kui on positiivsed IgG tüüp antikeha, siis see tähendab, et nakkus on toimunud juba varem, mitte värskelt.
Kui Teil on olnud huuleherpest, siis tähendab, et herpesviirus on organismis olemas ja vähemalt ühed antikehad peavadki positiivsed olema. Reeglina on nii, et HSV1 paikneb huultel ja HSV2 suguelunditel, aga võib olla ka vastupidi. Pooltel inimestel, kellel on herpesviirus organismis olemas, see lihtsalt ei avaldu. Antikehade põhjal ei saa tuvastada, kas nakatusite aasta tagasi või 10 aastat tagasi või juba lapsena. Võimalik, et Teil raseduse ajal rutiinselt vereproovi herpese antikehade suhtes ei määratudki.
Tulles tagasi esimese küsimuse juurde: kui Teil mingeid kaebusi ei esine, ei ole Teil tarvis ka mitte midagi ette võtta, vaid elage oma tavapärases rütmis edasi. Kui peaks esinema valulikku villilist löövet suguelunditel, siis võtke kontakti oma arstiga.
Lugupidamisega,
Kristi Abram