kõditus peenise otsas ja valud peenise ümber 07.11.14 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tervist.Olen väga mures,mul on kõditus peenise otsas,munad on valusad ,peenise pealt ka valutab ja päeval olid valud alakõhus.Ma kaks päeva tagasi urineerisin väljas,oli külm tuul ja mõned miinuskraadid.Tundsin nagu tuul oleks läbi tõmmanud.Tunnike peale seda hakkaski kõditus peenise otsas ja nüüd on asi ikka väga ebameeldivaks muutunud.Kui aus olla olin nädalavahetusel ühe neiuga vahekorras ka,ilma turvavahendita.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!

Kaebused viitavad sellele, nagu oleks suguteedesse tekkinud põletik. Seda, kas põhjuseks on külmetamine, kaitsmata vahekord või mõlemad koos, on hetkel raske öelda.
Metronidazool aitab mõnede suguteede põletike korral, kuid mitte kõigi puhul, seetõttu ei soovita ma seda ilma arsti ettekirjutuseta tarvitada, sest see võib ära rikkuda ka edasise analüüside võtmise.
Soovitan siiski minna arsti juurde, sest ainult analüüside alusel saab kindlaks teha põletiku tekitaja ja selle järgi õige ravi määrata.

Lugupidamisega,
Kristi Abram