Imelikud punnid. 04.10.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul tekivad vahel, tupe piirkinda, häbemokkade äärte lähedale punnid, tavaliselt üks. Sellised valged või siis heledad. Katsudes oleks nagu pisike tükk ka sees. Kui kõvemini katsuda siis punn lõhkeb ja valge vedelik tuleb välja. Ja vahest koguneb sinna punni sisse uuesti seda vedelikku ja siis ta lõhkeb ja kaob ise ära. Tunda pole, et midagi kuskil valutaks v väga sügeleks. Lihtsalt peale katsumist on natuke tunda.
Mis asi see olla võiks ja kas ja kuidas seda ravida saab?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Et ravida, tuleks esmalt diagnoosida. Et diagnoosida, tuleks kõigepealt näha millega tegu on. Neid "punne"on nii palju ja erinevaid, et ainult kirjeldusega pole nende eristamine küll paraku võimalik.