Haavandid peenisel. 15.11.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Peenisepea taga nahal lahtised haavandid. Eritub läbipaistvat vedeliku. Kas süüfilis.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kõige suurema esinemissagedusega põhjustavad haavandeid suguelundil tõepoolest süüfilif ja genitaalherpes. Süüfilisle puhul on haavandid tavalislelt valutud, genitaalherpese puhul valulikud. Genitaalherpese puhul eelnevad tavalislelt haavanditele villid.