kiire süda 02.09.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Millele see viitab ja mida tarvitada, kui vererõhk on normaalne,isegi madalapoolne keskealisel inimesel, kuid südamerütm on kiire - ca 90 -100 lööki minutis.Sel juhul ei ole ka enesetunne hea.Perearstilt abi pole saanud. Millise arsti juurde pöörduda.

Aitäh.

Tervitades.

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Tegemist võib olla kestva stress-situatsiooniga, samuti ka vähese füüsilise treenitusega, mis ei tasakaalusta vaimset pinget.

Kui ei ole teadaolevalt tegemist haigus(t)ega seotud seisundiga, on soovitav regulaarne füüsiline koormus/treening, et tugevdada südamelihast ja sellega saavutada normaalse sagedusega südamerütm (ca 60-70 korda minutis rahuolekus).

Nõu saab esmalt perearstilt, kes vajadusel teostab uuringud või suunab eriarstile.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus