südamehaigused 03.08.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 53 aastane naine ja juba aastaid on mind häirinud südame rütmihäired s.t. südame ebakorrapärane töö - vahel kiirenenud kuni 100 lööki minut, vahel jätab lööke vahele (või teeb mõned lisalöögid). eiti tuntav on see õhtuti kui voodisse lähen. Olen pöördunud arsti poole kuid vastuseks olen saanud et kardiorgamm on korras ja üldse on mu süda minu vanuse kohta lihtsalt ideaalses korras. Kas on võimalik, et sellised vaevused

on seotod psüühikaga, sest mul on töö, mis "käib närvidele". Sellist võmkalust ma ei välista.

Tervitustega

Kadri

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Südame rütmihäired võivad esineda ka täiesti terve südamega isikutel ja seda eriti kestva ning väljendunud vaimse ja /või füüsilise ülekoormuse korral.

Rahuoleku kardiogrammist taoliste rütmihäirete diagnoosimiseks reeglina ei piisa. Soovitav on teostada EKG ööpäevaringne registreerimine ehk Holteri monitooring. Selle alusel on võimalik otsustada ravi vajalikkuse üle.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus