müokardiidi pikaleveninud kulg 04.05.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Olen müokardiiti põdenud neli korda, viimati sügisel. Täielikku taastumist ei näi aga tulevatki. Arstide praegune diagnoos on müokardiidi pikaleveninud kulg. Arstide sõnul on müokardiit ettearvamatu kuluga haigus, mis erinevalt võib võtta kaks nädalat kuni aasta. Olen kuulnud ühelt arstilt ka repliiki - "mis te arvate, et saate veel täiesti terveks!". Aga loodan ikka. Võib-olla on see enesepettus. Minu küsimused on:

1. Kas oskate viidata, kust võiks leida materjale või lugeda müokardiidi kohta lähemalt?

2. Kas on olemas ja milline võiks olla müokardiidi järgne taastusravi? Kust leida selle kohta informatsiooni?

3. Kas paastumine on vastunäidustatud või tuleks see hoopis kasuks?

4. Kas päike ja päevitamine on lubatud?

5. Kas on võimalik, et täielikku taastumist ei tarvitsegi tulla?Ette tänadesReelika

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Müokardiit on palju erinevaid ja vastakaid arvamusi põhjustav diagnoos. Selle kulu ja ravi kohta ei ole väga täpseid ja üheseid seisukohti. Lisainfot võib leida Internetist aadressil: http://www.unmc.edu/Pathology/Myocarditis/.

Paastumine ei ole müokardiidi haigele eriti soovitatav kuna organism vajab taastumiseks täisväärtuslikku toitainete valikut. Aktiivne päevitamine ja Päike ei ole ägedast müokardiidist taastumise puhul soovitatav. Täieliku taastumise kohta oskab nõu anda Teie raviarst arvestades haiguse kulgu. Enamasti taastuvad patsiendid peale müokardiidi põdemist täielikult.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Südamehaigused

müokardiit

Tere.Olen 33-a. naine, põdenud korduvalt müokardiiti, paar korda ka perikardiiti. Perearstiga on tekkinud selline probleem, et teda paistab iga uue haigestumise korral huvitavat ...

Vastas dr Meelis Vainu

Eelkõige peaks lahendama küsimuse, mis on korduva perikardiidi/müokardiidi põhjustajaks. Sellele vastavalt tuleks määrata ka ravi. Vedeliku esinemine perikardi õõnes ei tähenda ka alati perikardiiti. Selle ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi