Arütmia 17.04.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline mure. Olen 21 aastane naine. 16 aastaselt tehti mulle EKG. Avastati arütmia ja Hisi kimbu parema sääre osaline blokaad. Kas see on ohutu ega vaja põhjalikumat uurimist? Ise tunnen, et aeg-ajalt( mõnikord isegi rahuolekus) hakkab süda puperdama,ühesõnaga ei ole rütmis. Kas jalgade pidev turse võib viidata mingile südame probleemile?

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Tere!

Kahjuks ei selgu Teie küsimusest, milline arütmia Teil avastati. Tegemist võis olla ka siinusarütmiaga, mis sellises vanuses on normi variant ja on enamasti seotud hingamisega. Hisi kimbu parema sääre osaline blokaad on noortel väga sageli esinev leid EKG analüüsimisel ja seda loetakse normi variandiks.

Kui Te tunnete südame rütmihäireid, mis Teid ennast häirivad, siis on soovitav pöörduda arsti-kardioloogi poole, kes otsustab edasiste uuuringute vajaduse ja nende tulemuste alusel vajadusel määrab ka ravi. Jalgade turse võib olla seotud ka mitmete muude seisunditega ning haigustega (veenipõletikud, kilpnäärme haigused jne.). Ka selle põhjuste täpsustamisel saab arst Teid aidata.



Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Südamehaigused

siinussõlme nõrkus

Tere!

Kas võiksite öelda, mida kujutab endast siinussõlme nõrkus ja milliseid kõrvalnähte võib siinussõlme nõrkuse sündroom endaga kaasa tuua.

Tänan!

Vastas dr Meelis Vainu

Siinussõlme nõrkuse sündroom on seisund, mille puhul südame rütmi tekitaja ehk nn. juhtimiskeskus on kahjustatud (haigusest, ravimtest vms.) ja selle tõttu võivad esineda südame rütmihäired - näiteks ...

Loe edasi

rõga kurgus

Ma olen 73-aastane ja mul on absoluutne arütmia. Mul koguneb rõga kurku, seda juba üle poole aasta. See ajab pidevalt kõhima. Perearst ütleb , et see on seotud minu haigusega. Kas oleks võimalik selle ...

Vastas dr Meelis Vainu

Kas köha on seotud südame seisundiga, seda küsimust ei ole võimalik lahendada (elektroonilise) kirjavahetuse teel. Soovitav on jälgida perearsti juhiseid ning vajadusel konsulteerida eriarstiga.

Loe edasi



Vaata kõiki nõustamisi