Arütmia 17.04.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline mure. Olen 21 aastane naine. 16 aastaselt tehti mulle EKG. Avastati arütmia ja Hisi kimbu parema sääre osaline blokaad. Kas see on ohutu ega vaja põhjalikumat uurimist? Ise tunnen, et aeg-ajalt( mõnikord isegi rahuolekus) hakkab süda puperdama,ühesõnaga ei ole rütmis. Kas jalgade pidev turse võib viidata mingile südame probleemile?

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Tere!

Kahjuks ei selgu Teie küsimusest, milline arütmia Teil avastati. Tegemist võis olla ka siinusarütmiaga, mis sellises vanuses on normi variant ja on enamasti seotud hingamisega. Hisi kimbu parema sääre osaline blokaad on noortel väga sageli esinev leid EKG analüüsimisel ja seda loetakse normi variandiks.

Kui Te tunnete südame rütmihäireid, mis Teid ennast häirivad, siis on soovitav pöörduda arsti-kardioloogi poole, kes otsustab edasiste uuuringute vajaduse ja nende tulemuste alusel vajadusel määrab ka ravi. Jalgade turse võib olla seotud ka mitmete muude seisunditega ning haigustega (veenipõletikud, kilpnäärme haigused jne.). Ka selle põhjuste täpsustamisel saab arst Teid aidata.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus