Kas on südamehaigus? 26.06.04 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Pöördun oma murega. 29. dets.pöördusin perearsti poole, sooviga teha EKG. Kuna oli tegemist ekstrasüstolitega , suunati mind Erakorralise Meditsiini osakonda Must. Haiglas. Olen läbi käinud mitmed arstid,maksnud mitusada krooni visiiditasu , teinud mitmed uuringud ja saanud mitu diagnoosi, , on kodus käinud ka kiirabi.Probleem on selles , et ma ei talu mingit pinget, isegi lühiajalisel jalutuskäigul kaob /pilt eest/.Olen üritanud töötada, kuid sinna jõudmine käib üle jõu. Tarvitan Metoprolooli, kuid mul on astm. bronhiit. Perearst leiab , et mu teadvusekadumisel ei ole põhjust, kuid mu olukord on läinud halvemaks. Antud momendil olen kindlustamata ja tööl käia ei ole suuteline . Mida pean tegema? Ise ma seda olukorda lahendada ei suuda.Palun aidake.Olen 54. naine. Lugupidamisega , Inna.

Arst vastas:

dr Arvo Rosenthal

Kardioloog

Südamearst Arvo Rosenthali kabinet

Selliste kaebuste ja sümptoomide puhul ei saa konkreetset abi osutada interneti vahendusel. Aidata on võimalik kui vaadata läbi eelnevalt tehtud uuringute tulemused ja diagnoosid. Samuti on vaja teha korduv arstlik läbivaatus. Selleks soovitan pöörduda uuesti oma perearsti poole ja kindlasti koos teiste arstide käest saadud uuringu tulemuste ja diagnoosidega. Abi saate ühe kindla arsti käest, keda usaldate ja kes teab kõiki Teie probleeme ja haiguslugu. Kui käite ühe arsti juurest teise juurde siis jäätegi "õiget" diagnoosi otsima.