südamelihase põletik 31.07.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 44 aastane naine, kaks aastat tagasi, 1999.a. oli mul südamelihase põletik + neurasteenia.

Töö oli väga pingeline ja vist pingutasin üle.

Alates aprillikuust hakkasin tundma suurt väsimust kõige tavalisemate tööde juures,

Lõpuks oli isegi kaks astet treppi raske pingutus, juulis leiti et tegu on südamelihase põletikuga

Ravi sain kuni novemrikuu lõpuni. Olen teinud vahepeal kontrollimiseks kardiogrammi,

selle järgi on kõik korras. Aga õhtuti olen ikka väsinud, pean sundima ennast

koduseid töid tegema. Töötan raamatupidajana, istuv töö kuid vastutav ja pingeline.

Üldiselt olin terve inimene, väga harva haige ja nüüd ei ole sellist head enesetunnet

enam tagasi saanud. Kas võib südamelihase põletik jätta sellise jälje või olen jõudnud juba

sellise vanuseni, kus tuleb hakatagi põdema?

Või on probleem hoopis psühholoogiline, vanemad on kordamööda haiged, kui ühega saab korda,

siis on teisega midagi jne. ning see arstide juurde toimetamine ja lohutamine on kõik minu

korraldada.

Tänan lugemast ja vastamast!

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Südamelihase põletik ehk müokardiit paraneb reeglina hästi ja taolisi jääknähte ei tohiks jääda. Küll võib tegemist olla vaimse pinge ja füüsilise koormuse vahelise tasakaalu häirumisega- istuv eluviis + vaimne pinge nii tööl kui ka kodune koormus põhjustab (üle)väsimust. Pidage nõu oma arstiga ja leidke Teie jaoks sobivaim lahendus. Mina soovitaksin leida aega, tahtmist ja jõudu suurendada füüsilist koormust alustades kergema koormusega mida enesetunde paranedes suurendada. Täpsemaid soovitusi saab anda Teie tervisega kursis olev arst.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus