südamelöökide vahelejätmine 18.05.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Millest võib olla peale südameoperatsiooni (klapi vahetus ja veresoone sunteerimine) tekkinud südamelöökide vahelejätmine? Kas on võimalik ravi?

Tänan!

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Südame vahelöökide ehk ekstrasüstolite kõige levinumaks põhjuseks on südame isheemiatõbi ehk haigus, mille radikaalseks raviks kasutatakse veresoonte shunteerimist. Ka klapirikke puhul võivad esineda vahelöögid ning vahelöögid võivad tekkida ka peale südameoperatsioone. Tänapäeval on väga mitmeid efektiivseid ravimeid südame rütmihäirete s.h. ka ekstrasüstoolia raviks. Täpsemalt oskab Teie küsimustele vastata Teie raviarst, kes on kursis konkreetselt Teie haiguse, selle kulu ja Teie tervisliku seisundiga.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus