Südame puudulikkus 10.01.02 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Minuga juhtus selline lugu. Läksin õhtul magama ja poole öö ajal ärkasin selle peale, et mul olid kõhus valud. Läksi loomulikult tualetti ja seal vajusin kokku. Kõht aga korrast ära polnud. Süda kloppis hirmsasti ja polnud nagu õhku. Ei suutnud ka appi kedagi kutsuda. See kestis mingi veerand tundi. Istusin maas ja vaevu suutsin kätt liigutada, et endale külma vett näo peale hõõruda. Olen lapsepõlves suur minestaja olnud. Aga see ei olnud sedamoodi. Tunne oli, et hakkan surema. Lõpuks abikaasa ärkas ja talutas mu voodisse, lahtise akna alla. Siis hakkas parem. Hommikuks oli kõik möödas. Arstile ei läinud. Nüüd on sellest 2 aastat möödas. Südamepekslemist on aeg ajalt, aga see nagu eriti ei häiri. Kartus on sees, et kõik võib korduda. Vahetevahel lööb miski nagu tasakaalust välja ja kõndides kisub vaaruma. Ka käte värisemine on aeg ajalt. Ema suri mul 46 aastaselt südamepuudulikkusesse. Kas on võimalik et see on päritav? Või oli see stressist. Vererõhk on stabiilselt 120/80 Arsti juures olen käinud kõik näib korras olevat. Ise olen 31 aastane naine. Ei tee suitsu. Alkoholi tarvitan vähe. Mida teha?

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Selle kirjelduse alusel on väga raske anda täpset vastust. Taolise seisundi puhul ei saa välistada mitmeid erinevaid haigusi. Soovitan kindlasti vaevuste püsimisel nõu pidada arstiga.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus