Südamelöögid 14.11.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Olen 45-aastane naine. Juba aastaid on kerge hüpertoonia - vererõhk arstil kontrollides umbes 140/100 (vahel ka kõrgem). Muretsesin endale vererõhu

mõõtmise aparaadi ja kontrollin end iga päev. Selgus, et hommikuti pole rõhk üldsegi üle normi (ca 115/80), tõuseb aga päeva jooksul. Sellel vererõhumõõtjal on peal ka südamelöökide näidik. Ja minul näitab see alati 60-65 lööki, ka

siis, kui vererõhk on kõrgenenud. Kas see pole liiga madal? Aktiivset sporti ma ei tee, tööl olen istuvas asendis. Suvel kontrolliti südant (ma ei tea, kuidas seda nimetada, kui lamades arvuti abil midagi uuriti), ja öeldi, et süda on terve.

Tänan ette!

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Südamerütmi sagedus sõltub väga paljudest teguritest, s.h. ka vererõhu väärtustest, ravimite tarvitamisest, eluviisist, närvipingest jne.

Kas süda on terve või mitte, seda ei ole võimalik otsustada antud informatsiooni alusel.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus