madal vererõhk 21.08.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Sooviksin teada, mida soovitaksite madala vererõhu puhul (108/64, pulss 72),

kui tekivad minestushood ja pea hakkab jubedalt ringi käima, samuti tekib mingil määral õhupuudus.

Õnneks ei tule seda väga tihti ette, kuid see siiski vaevab mind.

Ette tänades vastuse eest.

Arst vastas:

dr Arvo Rosenthal

Kardioloog

Südamearst Arvo Rosenthali kabinet

Madal vererõhk on paljude inimeste individuaalne iseärasus ja seda ei peeta haiguseks. Madalast vererõhust tingitud häirete vältimiseks tuleks hoiduda järsust püsti tõusmisest lamavast asendist. Seega, kui tõusete istuma, siis oodake 10-30 sek. ja alles siis tõuske püsti. Vererõhu tõstmiseks võib kasutada kohvi, teed või kakaod, kui Te neid talute. Väga oluline on ka õigeaegne ja regulaarne toitumine ning piisav vedeliku tarbimine. Loodustoodetest soovitan žen-ženi, kaneelikoore teed, toidulisandina ingverit. Regulaarne füüsiline aktiivsus ja sellest tulenev vereringe ning närvisüsteemi heas vormis hoidmine mõjub ka väga hästi.

Südamearst Arvo Rosenthal, Sütiste tee 17, Tallinn, tel. 6521055