tonsillogeenne müokardiit 18.08.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Lgp. dr. Meelis Vainu



Haigestusin 2001. märtsi alguses müokardiiti. Tervislik seisund on küll paranenud, kuid tihti tunnen end siiski väga kurnatuna ja püsib ka palavik 37,1-37,4. Oma südamearsti sõnul pole see tingitud südamelihastest.

Samas, kuigi ootan tonsillektoomiat 2002. aasta jaanuaris, pole mandlid iga kord valusad ja paistetanud, kui palavik tekib. Võib see palvik olle tingitud ka närvidest? (Stress enne haigust ja selle võimendumine haiguse tõttu akadeemilise puhkuse võtmisest, samuti stressitekitav kodune olukord, madal enesehinnang). Olen üsna keskendumisvõimetu, on unehäired, mis segavad korralikku väljapuhkamist, kardan, et pole võimeline sygissemestril kooli minema, kuigi tahaks, sest vahepeal tunnen end päris pika perioodi vältel (stabiilsetes oludes, nt 2 nädalat) päris tervena. Ja siis hakkab jälle kõik otsast peale. Niimoodi vahelduva eduga. Miks see olukord ei stabiliseeru?



Ette tänades, M.

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Raske on nii vähese info alusel hinnata, kuivõrd on tegemist orgaanilise südame kahjustusega ja kui suur osa on selles seisundis närvisüsteemil. Krooniline tonsilliit võib olla intoksikatsiooni põhjustajaks ja sellega ka palavikku esile kutsuda. Ilma haiguse põhjust likvideerimata on raske olla kindel täielikkus tervistumises.



Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Südamehaigused

müokardiit

Tere.



Olen 33-a. naine, põdenud korduvalt müokardiiti, paar korda ka perikardiiti. Perearstiga on tekkinud selline probleem, et teda paistab iga uue haigestumise korral huvitavat ...

Vastas dr Meelis Vainu

Eelkõige peaks lahendama küsimuse, mis on korduva perikardiidi/müokardiidi põhjustajaks. Sellele vastavalt tuleks määrata ka ravi. Vedeliku esinemine perikardi õõnes ei tähenda ka alati perikardiiti. Selle ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi