MÜOKARDIIT 12.08.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Kaks aastat tagasi avastati abikaasal 37.a. mehel südamelihaste põletik.Sellest ajast peale on määratud raviks erinevaid tablette juba neli korda, aga rütmihäired on ikka alles. Juulis tehti ehhokardioskoopia uuring ning pärast seda määrati raviks Sotahexal ja Diclofenac-ratiopharm. Sooviksin teada, kas oleks veel võimalik selle haiguse kohta teha mingeid uuringuid, et saada lõpuks ravi, mis aitaks paraneda.

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Taolise haiguse ravi on kompleksne ja ei sõltu vaid ühe uuringu tulemustest. Kui ultraheli uuringul on leitud südamelihase põletikule viitavaid tunnuseid ning otsustatud vastavalt sellele määrata ka ravi, siis edasist haiguse kulgu tuleb jälgida nii patsiendi enesetunde/kaebuste kui ka uuringute tulemuste alusel. Sellest lähtuvalt määratakse/korrigeeritakse ka ravi.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus