pulsi sagedus 07.08.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Kas on normaalne, kui pulss lööb ca 120 korda minutis? Kuulu järgi peaks see liiga kiire olema, kuid ise ennast kuidagi häiritud ei tunne. Olen 22 a naisterahvas.

Tänan!

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Pulss 120 korda minutis rahuolekus on kindlasti liiga kiire.

Selle põhjuseks võivad olla kestev vaimne pinge/ülekoormus, ainevahetuse häired (kilpnäärme aktiivne tegevus), toniseerivate ainete tarbimine jmt.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus