südamehaigused 13.06.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

tere

olen 30 aastat vana,aeg ajalt tekivad periooditi (mõnest päeavst mõne nädalani)ebamugavustunne vaskul pool rindkeres,mis kandub vaskusse kätte.

On olnud ka vasku käe muutumist jahendaks ja ebamugavustunde kandumist pähe .Paar korda olen tabanud ka rütmihäireid(omast arust) .Kogu see pujänt on kestnud juba 5 aastat ja hakkabb nagu ära tüütama .Olen teinud rea EKG-si (ka rattal)ja ei midagi,kolesteroolid ja suhkur on ka normis.Ei oska midagi ette võtta.

Hea meelega teeksin korraliku südame uuringu - ,saaks lõpuks mingi selguse , kus seda teha .Või on põhjus mujal -psüühika?

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Põhjuseid võib olla mitmeid, ka psüühika võib tulla arvesse. Kui koormustestid on tehtud ja korras, tuleks kaaluda südame ja veresoonte ultraheli uuringut. See võimaldab täpsustada kas tegemist on/ei ole anatoomiliste iseärasustega või on tegemist regulatoorsete funktsioonide häirumisega, mis samuti võivad põhjustada taolisi kaebusi. Uuringuid saab teha enamuses polikliinikutes ja ka haiglates.Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Südamehaigused

südamehaigused

Tere. Minu küsimus oleks selline: Juba pikemat aega on kerge palavik (~aasta) on tehtud päris palju uuringuid, kuid tulemust pole st. kerge palavik 37.1 37.2 jääb. Panin veel tähele ,et kõige sellega ...

Vastas dr Meelis Vainu

Pulsisageduse tõus kehatemperatuuri tõusu puhul on organismi normaalne reaktsioon. Põhjuseid mis tingivad kehatemperatuuri tõusu on mitmeid, südamehaigused enamasti nende hulka ei kuulu.


Loe edasiVaata kõiki nõustamisi