energiajooke 01.11.21 / Sõltuvushäired

Külastaja küsib:

Ma armastan juua energiajooke eriti Red Bull. Ma nagu lihtsalt ei saagi teisti. Ma pean päevas jooma 2-3 tk ära. Kui ma ei saa siis ma olen vihane, närviline
Ma olen proovinud lõpetada, ...

Arst vastas:

Katrin Hallik

dr Katrin Hallik

Sõltuvusnõustaja

Confido tervisekeskus

Tere

Tõenäoliselt tekitab energiajoogi joomine mingit laadi rahulolutunde. Ehk oleks hea analüüsida, mis ilma selle joogita puudu jääb -- kas on üldine rahutus ja ärevus, kas on energiavaegus, meeleolukõikumine või veel midagi muud? Hea oleks üle vaadata ka toitumisharjumused, toitainete tasakaal ja toitumise regulaarsus. Energiajook tekitab pigem emotsionaalse sõltuvuse ja seda on ehk võimalik asendada mõne tervislikuma joogiga, nt taimeteega, mis meeldib.
Kui need soovitused ei toimi, võiks pöörduda kas psühholoogilise või toitumisnõustaja poole.

Lugupidamisega
Katrin Hallik