silma sees tunduvad olema tükid 26.09.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tervist.

Ma näen parema silmaga täppe. Tundub, nagu nad oleksid silma sees, silma liikudes hõljuvad nad kaasa. Probleem on ainult paremal silmal.
Mul on sama asi olnud ka varem, aga siis oli üks must täpp ja see kadus mingi aeg ära, nüüd on neid mitu.
Milles võib olla probleem?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Need on klaaaskeha hägusused , mida Te näete.Enamasti healoomulised ja ohutud ealised muutused. Kui hägususte tekkimisega kaasneb valgussähvatusi või varju tekkimist, tuleb lasta silmaarsti poolt silmapõhjad üle vaadata, eriti kui olete lühinägelik.