kontaktläätsed ja silmad 31.03.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere Doktor!

Ma kannan kontaktläätsesid alates 1992 aastast, kasutan aastaseid läätsi.

Ja mu küsimus oleks, kas läätsed võivad silma sarvkesta kahjustada nii, et kunagi on mul vaja sarvkesta doonorit?

Ette tänades Rita

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Jah, juhul kui õnnestub saada väga tugev sarvkesta põletik, mis paranedes jätab sarvkestale läbipaistmatu armi. Siiski sellised kahjustused on üliharvad. Eestis tean paari patsienti.