Operatsioon 03.03.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kas kaasasündinud kõõrdsilmsust korrigeeritakse operatsiooniga haigekassa kulul ,st. patsiendile tasuta, mingi kindla eluaastani? Kas vajalikku silmaarsti nö. soovikirja väljastavad ka optikapoodide silmaarstid?

Simone

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kõõrdsilmsust korrigeerivad raviotstarbelised operatsioonid on Haigekassa poolt makstavad vanusepiiranguta. Saatekirja konsultatsioonile annab silmaarst. Kõõrdsilmsust korrigeerivaid operatsioone tehakse Tallinna silmakliinikus (dr. M. Levin) ja Tartus (dr. I.Kuus).