Midagi on silmades 01.04.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 33-aastane.

Mul on juba umbes 8 aastat pidevalt selline tunne, et midagi on silmades. Eriti hull on olukord vasaku silmaga. Vaadates on näha läbipaistvat või kollakat ollust. Algul asi sellega piirdus, kuid viimasel ajal hakkab ka nägemine aeg-ajalt hägustuma, eriti hämaramates ruumides. Pidevalt on selline tunne, et tahaks silmi hõõruda.

Olen korduvalt käinud silmaarstide juures ja nad on välja kirjutanud erinevaid ravimeid, kuid püsivalt pole miski aidanud. Viimati soovitas arst kasutada apteegis vabamüügis olevat Sulfametatsüüli, kuid sellest on vähe abi. Olukord hakkab muutuma väljakannatamatuks, kuhu peaksin pöörduma? Ka on silmaarst arvanud, et tegu võib olla mõne teise haiguse kõrvalmõjuga, kuid midagi pole leitud.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Raske on kirjeldusest järeldada, kus ja milline kollane “ollus” silmades on. Kui on tegemist kollaka sekreediga , siis võiks arvata, et tegu on juba 8 aastat kestva kroonilise silmalaugude põletikuga, mis vajaks kindlasti ravi. Olete külastanud silmaarste, kelle määratud ravi on seisundit parandanud, kuid mitte välja ravinud. Kaua kestnud kroonilise põletiku ravi on tavaliselt pikaaegne, võib kesta kuid. Võib-olla oli ravi liiga lühike. Kindlasti tuleks külastada silmaarsti, sest ega keegi teine Teie silmamuret ei ravi.