keratokoonus? 09.01.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Võib olla kasutasin vale nimetust, vabandan. Sooviksin infot haigusest, kus silma sarvkest kasvab koonusesse. Mida see endast kujutab? Millest tekib? Raviks on sarvkesta siirdamine, eks? Mis selleks tegema peab? Kus seda tehakse? Kui palju selline operatsioon maksab? Kui kaua tuleb oodata, et sellisele operatsioonile pääseda?

Aitäh.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Keratokoonus on haigus mille põhjus pole teda ja millel on ainult kirurgiline ravi - sarvkesta siirdamine. Selliseid lõikusi tehakse Tallinna Keskhaigla Silmakliinikus ja Tartu Silmakliinikus, milleks tuleb vastuvõtule registreeruda ja seejärel lõikusjärjekorda registreeruda. Järjekorrad on pikad.