Hind 11.12.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 18- aastane neiu. Paremal silmal on astigmatism ja -1,75, vasakul tavaline -1,5. Soovin teada, kui palju maksab vaid kõõrdsilmsust korrigeeriv operatsioon ja kui kallis on selline op koos nägemise korrigeerimisega. Kas haigekassa mingisugust summat ei kompenseeri?

Eelmisel aastal uurisin, et silinderläätsede hind on pooleks aastaks 3000.-, kas see hind on ikka veel nii kõrge?

Kui kannan prille, siis ühe silma kõõrdivaatamist ei pane kõrvaltvaataja tähele, küll on kõõrdivaatamisest aru saada vahel siis kui olen ilma prillideta. Kas tavalistel ja silinderläätsedel on ka prillidele sarnane korrigeeriv vahe, et võõras ei avastaks mu astigmatismi? Mind tõesti häirib see iluviga.

Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Lühinägevuse ja astigmatismi korrigeerimist haigekassa ei kompenseeri. Sellise väikese lühinägevuse korrigeerimine RK meetodil maksab Nõmme Erahaiglas 2500 EEK ühe silma kohta. Reg. nr. 6506177.

Juhul kui Teil on ka kõõrdsilmsus, mis vajab korrigeerimist, siis sellise operatsiooni maksab täielikult haigekassa ja teha saab seda Keskhaigla Silmakliinikus. Reg. nr 6207140.

Mõlemat eriliiki operatsiooni korraga ei tehta, vahe võiks olla minimaalselt nii 1-2 kuud.