Kuivad silmad? 06.01.08 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 64 aastane naine. Hommikul ärkates on pool vasakust silmast ( välimine) pilgutades kare, mis kestab umbes minuti, siis nomaliseerub. Silma sisemises nurgas nahal on kuivanud rähm. Enamuse ööst magan paremal küljel, kuigi magama heidan vasakule küljele või selili. Palun öelge, kas ma peaks kasutama mingeid silmatilku? Kodus on olemas silmasalv tobramycinum 0,3%.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Silmasalvi võite kasutada ööseks vasakusse silma.See kaitseb silma pinda ja vähendab kuivust, mis füsioloogiliselt öösel tekib.
Võite kasutada ka kunstpisaraid, mida saab apteegist ilma retseptita.Neid võiks tilgutada 2-3 x päevas, kindlasti hommikul ja õhtul enne magamaminekut.