mingid moodustised silma ümbruses 11.12.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Viimastel aastatel (olen 37) on tekkinud mul silma ümbrusesse palju väikeseid moodustisi, ei tea, kuidas neid nimetada. Silmaarst soovitas need eemaldada, kuna need paljunevad ja tõesti need häirivad ka mind. Kuna olen iga hetk minemas sünnitama, pean toiminguga ootama. Mis mind üldse ees ootab ja kui kallis selline eemaldamine on? Millal võiks selle toimingu ette võtta ja kas on ka mingeid riske?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Kahjuks ei kirjuta te moodustiste nime , mida silmaarst eemaldada soovitas, seetõttu ei oska riskidest rääkida ja ennustada, mis teid ees ootab , sest silmade ümbruses võib olla väga erinevaid moodustisi.Kui need teid häirivad ja eemaldamine on soovitav, peaksite end registreerima ambulatoorsele operatsioonile ITK silmakliinikus. Kui teil on haigekassa kindlustus ja ootate järjekorras, ei maksa see operatsioon midagi peale visiiditasu 50 kr..Kui soovite kiiremini operatsioonile saada, maksab see 500 kr.
Laugude operatsioon on väga väikese riskiga lõikus - tehakse kohalikus tuimestuses, peale operatsiooni saab kohe koju minna.On olemas põletikurisk nagu iga haava puhul ,kui ei peeta kinni puhtusereeglitest ja eiratakse arsti korraldusi opi järelravi suhtes.Raseduse ja rinnaga toitmise ajal ei ole soovitav seda protseduuri ette võtta.