Torkiv tunne silmas 09.12.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mul esineb juba paar aastat vasakus silmas selline tunne nagu oleks puru silma sattunud,selline torkiv tunne.Selline tunne on silmalau all ning ka alumise silmalau välimises nurgas.Olen 60 a. vana.Kas tegemist on nn kuiva silmaga või kas see viitab mingile kasvajale või on hoopis midagi muud,igatahes paneb muretsema.
Ette tänades K.K.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Siin võib tegemist olla kuiva silmaga.Abi saate sellisel juhul apteegis ilma retseptita saada olevatest kunstpisaratest, mida soovitan tilgutada vastavalt vajadusele.Mõnikord kasvab ripsmekarv silmalaul sissepoole ja annab siis pidevat hõõrumis - torkimistunnet - sellise olukorra likvideerib silmaarst.
Kasvaja , mis tekitaks hõõrumist, oleks ka teile silmaga näha.Kui te midagi tavapärasest erinevat silmalaugudel ei näe, pole kasvaja eriti tõenäoline.