Kes aitab? 26.10.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Lp dok Pakosta

Minu nimi on Margarita B. Olin Teil vastuvõtul paar aastat tagasi. Saate minu andmeid ja silmalugu vaadata kaardist. Tahan küsida, kuhi võib pöörduda Estis, et parandada minu silmanägemist? Minul on kalaboma, kaae, nüid on tekinud veel mingi tume kirp parema silma ette ja lihtsalt silmanägemine on väga halb, näen ainult kaks esimest rida tabelil. Vasak silm on halvem kui parem. Samas kahe silmaga kokku näen paremine, saan ikka veel töötada tõlgina, kui arvutis istun tõesti "ninapidi". Kas pole võimalik teha mingi operatsioon, et parandada nägemist. Kui nihutan käega silma, siis näen väga selgelt. Aidake palun, soovitage kuhu pöörduda. Kas Eestis on võimalik teha operatsioon doonor organite abil. Olen 50. aastane ja pean veel kaua töötama. Praegu ka aitab töötada ainult optimism, sest kõik on raske teha, kui silmat ei näe.
Lugupidamisega

Margarita

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Lgp.Margarita,

Kahjuks ei saa ma teie andmeid üle vaadata ainult eesnime järgi. Kartoteek toimib perekonnanime põhimõttel.
Soovitan teil tulla minu vastuvõtule, et veelkord silmad üle vaadata ja üheskoos mõelda võimalusi, et teie töötamist hõlbustada.
Juhul kui elate Harju Maakonnas palun teil kiirustada ja helistada koheselt.
Registreerimine telefonil 6264270.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta