laseroperatsiooni sobivusest 16.07.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Soovin prillidest vabaneda ja seoses sellega tahaksin teada, kas
ja millist operatsiooni on selleks teha võimalik. Kannan prille -4,75
(mõlemal silmal). Lisan veel, et silma sarvkest on õhuke, 0,469mm.
Olen kuulnud, et sel puhul oleks üheks võimaluseks Epi-K, minu vanus on aga 38, kas see ei ole takistuseks, või siis- kui mõttekas oleks selles vanuses operatsiooni ette võtta?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Epi-K laserprotseduur on sisuliselt sama kui PRK. Paranemine kestab 4 päeva, sellel ajal on valu ja kipitustunne. Oluline on hinnavahe!
Soovitan teil sarvkesta paksuse mõõtmine teostada veel mõnes teises laser- kliinikus ja võtta nn. "teine arvamus".
Sellejärgselt on teil kindlasti kergem otsustada kas te opereerida või mitte.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta
Laserkirurg