oftan dexa-chlora 31.05.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
2.a tütrel tuleb tuulega paremast silmast vett . Käisime silmaarstil ja ta määras meile oftan dexa-chlorat 2 x päevas ja nii 5 päeva . Esimesel 3 -l päeval õnnestus ainult ühe korra seda silma panna ning ülejäänud 2 päeva siis saime 2x . Põhiline miks ma üldse kirjutan on see ,et unustasin selle rohu külmikusse panna . Kas sellest tulenevalt võis rohu mõju väiksem olla ,kuna see ei olnud külmas ja ei pandud arsti määratud 2 x päevas?
Ette tänades , Helen.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Ärge rohu pärast muretsege, avatuna ei pea see ravim külmikus olema.Iseasi, kas dexa - chlora 2 a lapsele kõige õigem ravim on.Silma nägemata ei julge seda siiski kommenteerida.Kui silm vesitseb, aga rähmane ei ole, võib tegemist olla pisarkanali ahenemisega.See võib olla kaasasündinud ja ravi ei vaja, kui põletikku ei lisandu.Põletiku korral - silma punetus, rähmaeritus, oleks sobilikum Fucithalmic - salv, mida saab välja kirjutada perearst.Kui silm on rahulik, tavaliselt ei vesitse ja silmaarst muud kõrvalekallet ei täheldanud, ei ole ravi vajalik.