Vesised silmad ja tugev surumistunne kulmu all 17.03.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on selline mure, et silmad on pidevalt väsinud ja jooksevad tihti vett, aga sellest ebamugavam on tugev surumistunne kulmude, eriti parempoolse kulmu all. See on nagu vajuksid kulmud silmadele peale ja parempoolne kulm suruks justkui silma kõõrdi ninajuure poole - äärmiselt ebamugav. Katsudes on mingi närv parema kulmu all valus, aga rõhumine levib ka ülespoole, kogu otsmikule ja parempoolsele meelekohale. Seda tunnet esineb pidevalt, aga eriti seoses mingi pingega. Silmad on ka väga tundlikud päevavalguslampidele - ostukeskustes, kus lambid eriti tugevad, lähevad silmad kohe punaseks ja hakkavad vett jooksma. Vesise ja tuulise ilmaga on aastaringselt (mistõttu ei usu, et õietolmuallergia oleks) raske silmi lahti hoida, sest nad on vett täis. Tolmuallergiat olen täheldanud ise ja sibulakoorimine paneb silmad mitte ainult vett jooksma, vaid ka valutama, suitsuses ruumis viibides lähevad silmad kohe punaseks jne. Selle kulmude aluse survetundega seoses ei leidnud internetiotsingust midagi, mis selgitaks olukorda. Silmaarsti juures veel käinud ei ole, mõtlesin enne Teie käest nõu küsida, et kuhu üldse pöörduda. Ca 3 a tagasi lasin oma silmi kontrollida, sest silmade vesistamise probleem on mul kestnud juba aastaid, aga kõik leiti olevat kõige paremas korras. Mingid tilgad kirjutati, aga erilist muutust ei märganud.
Ette tänades abi eest!

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Teil on tundlikud silmad ja ilmselt tegemist ka pisaravedeliku kvaliteedi muutusega.Valguskartus ja vesitsus on selle tunnuseks.Olukorda kergendavad kunstpisarad, mis normaliseerivad pisaravedeliku koostise ja vähendavad vesitsust.Neid peaks kasutama pidevalt, sest probleemist lahti saada ei ole võimalik.Apteegist saab neid käsimüügist,näit.Oxyal
Surumistunne kulmude piirkonnas võib olla närvivalu, aga ka silmade ülekoormuse ja ülepinge tunnus.Peaksite silmi kontrollima silmaarsti juures - võib olla on vaja prille arvutitööks.Vaja on kontrollida silmalihaste koostööd ja teha kuivasilmsuse testid.