aukudega plastist prillid 19.11.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Lp. doktor!

Minu sõber kasutab lühinägelikkuse parandamiseks väga imelikke mustast plastist pisikeste aukudega prille. Ta paneb need ette siis, kui vaatab kaugele tahvlile jne. Ta väidab, et sai need prillid kuskilt ja need pidavat nägemist koondama ja umbes poole aasta pärast pidavat nägemine paranema.

Tunnen muret, et äkki nendest vaatamine hoopis rohkem kahju ei tee, sest ise proovides oli küll nendest väga ebamugav vaadata ja ka tema silmad tunduvad peale pikaajalist kasutamist punasemad ja väsinumad.

Ette tänades,

Andre

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ei oma arvamust sellistest prillide kahjulikusest. Kindel on aga see, et lühinägevust nende prillidega ei saa parandada.