Äkiline sügelus, punetus silmades 28.02.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 53 aastane naine. Viimase nädala jooksul on paaril päeval tekkinud silmades äkiline sügelus, silmad hakkavad punetama ja lähevad paiste, silmanurkadesse tekib mingi hägune vedelik ja hirmsasti jooksevad vett. Olen puhastanud silmi kummelilahusega. Mõne aja pärast silmad rahunevad ja punetus kaob. Oli päev vahet ja jälle tekkis selline reaktsioon. Olen mõelnud, et allergia, kuid silmi ei ole ma värvinud ja ka kodus ei ole mul miskit uut, mis võiks allergiat tekitada. On mul küll olnud aegajalt pidev mure ripsmekarvade kasvuga, mis kipuvad silmi torkima. Kuid siis ma tunnen, et torgib. Antud juhul sellist tunnet ei ole. Kasutan ka aegajalt kunstsilmatilku. Kuid sellega ei oska seostada, kuna asi juhtub suvaliselt. Kord siis kui pole sellel päeval tilku üldse pannud ja kord siis, kui olin just hiljuti pannud. Millega võib olla tegu? Olen pannud aja kinni silmaarstile, kuid sinna on mõned päevad aega. Kas on apteegist võimalik osta mingit rohtu mis leevendaks seni kuni arstile jõuan?
Tervitades Eha

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Soovitakisn Teil osta apteegist Sulfamethizoli silmatilku ja neid iga kolme tunni tagant 3-4 päeva silma tilgutada. Põletuikunähud peaksid raviga taanduma.
edaspidise ravi määrab Teile juba silmaarst.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta