Suur lühinägelikkus 23.02.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 42-aastane naine . viimane kord, kui silmaarstil käisin, sain teada, et mu nägemine on halvenenud tunduvalt (-12 ja -10) . Olen nüüd lausa paanikas, sest suur hirm on pimedaks jääda. Kas sellise miinusega on võimali operatsiooni teha?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Miinuse lisandumine ei tee veel pimedaks, olulisem on , kui hästi Te kangema prilliga näete ja milline on teie silmapõhjade seisund.

Laseroperatsiooni väga ei soovita sellise miinuse puhul.Parem meetod on nn. silmasisesed kontaktläätsed, millega tegeleb dr.Mölder Silmalaseris.