Epi-K 21.02.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen peaaegu 15 aastat läätsekandja olnud. Viimastel aastatel olen ikka läätsesid kandnud, vaatamata igapäevasele ebamugavustundele. Soovin läätsedest vabaneda (läätsenumbrid on -7,5 ja-8,5). Olen uurinud nii lasiku kui epiku kohta ja leidnud, et ehk pole ma oma silmi veel lõplikult ära rikkunud. Tundub, et tänapäeval on pea iga probleemi korral võimalik oppi teha. Või pole see nii? Olen ikkagi oma silmadele lõplikult haiget teinud? Tean, et lõpliku vastuse annab konsultatsioon. Kaua peaksin enne läätsedeta olema? Olen lugenud erinevaid andmeid- paarist päevast paari kuuni.

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Sellise kontaktläätsede kandmise staashi juures on sarvkestades kindlasti kahjustusi.Kui mõtlete laseroperatsioonile, piisab enne uuringuid 3 - st läätsedeta päevast, kui olete kasutanud pehmeid kontaktläätsi.Kui Teie silmad laseroperatsiooniks üldse sobivad, tuleb enne operatsiooni läätsedeta olla vähemalt nädal, võimalusel rohkem.