Vaatevälja keskosa udune. 16.02.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 31 a mees. Mulle teeb muret nägemishäire.Vaatevälja tsentraalne piirkond on hägune.Just selles punktis kuhu vaatan, on segavad laigud. Esemete suurus ja kuju on moonutatud. Sirged jooned paistavad kõveratena, neil oleksid nagu "jõnksud" sees. Valgemast ümbrusest hämaramasse siirdudes, silme ees väreleb. Vasakus silmas on see anomaalia ulatuslikum kui paremas. Probleemi märkasin aasta tagasi. Silmaarsti juures määratleti tookord, et see on närvidest, esineb peamiselt noortel inimestel ja peaks iseenesest mööduma. Laserravi viimaks ei aktsepteeritud. Kirjutati rõhkualandavaid tablette (Dikarb), mis osutus mulle vastunäidustatuks (suhkruhaigust mul ei ole).
Kas võiksite antud olukorda veidi valgustada, prognoosida, midagi soovitada?

Tänades,
Jaan.

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Tänan küsimuse eest.
Sellks teile midagi soovitada või olukorda prognoosida oleks vaja näha silmapõhjades tekkinud muutust. Veel parem oleks kui teeksite ära fluorestsentsangiograafia uuringu st.kontrastainega fotod silmapõhjadest. Seda uuringut tehakse Tartu või Tallinna Silmakliinikus. Silmakliinukusse pöördumiseks on vaja teid jälgiva silmaarsti saatekirja.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta

Parimate soovidega

Tiina Pakosta