pigment retinit 12.02.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

mis haigus see on , mis võib ette võtta , millega ravida . missugune prognoos .

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Pigmentretiniit on aeglaselt progresseeruv võrkkesta degeneratiivne haigus, mis algab enamasti lapse või noorukieas ja kahjustab võrkkesta kepikesi ja kolvikesi,esineb mõlemas silmas ja on päriliku iseloomuga,siiski ei pruugi igas põlvkonnas avalduda.Esimeseks sümptomiks on pimedas nägemise häired , hiljem perifeerse nägemise halvenemine ja vaateväljade kontsentriline ahenemine.Silmapõhjas on näha pigmendi kogunemine võrkkestale,algul äärmistele aladele, aja möödudes järjest tsentraalsemale.Kaasneda võib läätse hägustumine ja silma siserõhu tõus.
Tõhusat ravi tänapäeval veel ei ole,prognoos on tõsine.