Tumedad silmaümbrused 14.01.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Küsimus on tumedate silmaümbruste kohta. Mingi aeg need lihtsalt tekkisid tasapisi. Tähele olen hakanud neid panema viimase paari aasta jooksul. Näeb välja nagu oleks silmaümbruses olev nahk lihtsalt parasjagu rohkem päevitunud. Vahel tundub fotodelt vaadatuna isegi punetavana see nahk. Mingit valu ega nägemishäireid ei ole ja prille ei kanna. Praeguseks tundub,et need ei kaogi enam ära. Millest võib see olla? Kas see võib olla arvutitööst? Kuna arvuti juures veedan töö tõttu üsna palju aega päevas, kuigi kasutan korralikku kaasaegset kuvarit. Samas natuke kahtlane. Kas võib see olla tingitud mingist ainepuudusest või hoopsi ebapiisavast toitumisest? Ma ei suitseta ja alkoholi tarbin minimaalselt mõnel üksikul tähtpäeval. Või on hoopis asi lihtsalt vanuses(olen 32 aasta vanune mees, normaalses kaalus ja normaalse kehaehitusega)?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Arvutitöö ei tekita naha pigmentatsiooni ja ka vanus ei tohiks sellist muutust põhjustada. Teatud silmaravimid võivad pikaaegsel kasutamisel sellist pigmentatsiooni tekitada, aga väidate, et silmad on terved.Soovitan konsulteerida nahaarstiga