Silmaalused tumedad 11.01.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline mure,et silmaalused on sellised tumedad ja kui pööritad silmi tumedus muutub..vaatan alla siis nii tumedad ei ole ,aga vaatan üles siis on..
Olen mees.
Kas on mingit kreemi või midagi mis raviks seda vms?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tumedad silmaalused tekivad liigsest pigmendi kogunemisest launaha piirkonda.Ravida seda ei oska.Abi võiks olla valgendavast näokreemist, mis pigmentatsiooni vähendab, aga silma lähedale ja silma seda lasta ei tohi.
Küsige valgendavate kreemide kohta nõu arst - kosmetoloogilt või nahaarstilt