otsin silmakirurgi 11.01.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere!
mu 8-aastasel lapsel on silmalaul sipsmepiiril mollusk, saime selle eemaldamiseks saatekirja silmakirurgile.
Kas ainuke koht on Silmakliinikus - kus on järjekord 2 kuud - või on kusagil erakliinikus ka lastega tegelevat silmakirurgi? Kas selle äravõtmiseks on kindlasti vaja täisnarkoosi? Kas see on pisioperatsioon?
marika kont

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

8.aastasel lapsel on täiesti võimalik mollusk eemaldada ilma narkoosita või kohaliku tuimestava süstiga.See sõltub lapsest ja tema koostöövõimest.Kui laps on väga kartlik ja närviline ja ei ole valmis valu taluma, on parem teha see protseduur narkoosis, mis on väga lühiajaline ja pindmine.Põhimõtteliselt on molluski eemaldamine nagu vistriku väljapigistamine.Kuna lauserv on tundlik ja molluskeid on sageli mitu, ei ole lapsed enamasti võimelised paigal olema.
Molluskit võib eemaldada iga silmaarst, ei ole vaja laste silmaarsti.Narkoosi on võimalik teha vaid silmakliinikus.Kui soovite probleemist kiiremini vabaneda, võite küsida silmakliinikus tasulist ambulatoorse pisioperatsiooni aega, see on 500 kr, lisaks vajadusel narkoosi hind.