silmade tervise seos toitumisega 24.12.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mul on miinusprillid- üks silm -1 ja teine -0,75. Olen kuulnud, et toitumine võib mõjutada nägemisteravust. Kas ja millised toiduained mõjuvad nägemisele positiivselt ning millisel määral, milliseid peaks aga vältima? (olen kuulnud, et mustikad on head, ent magus mõjub halvasti. kas see on tõene?)

Aitäh!

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Normaalne tervislik toitumine on hea nägemise alus. Kui Teie organism saab toiduga kõik vajalikud vitamiinid , valgud ja süsivesikud, ei ole lisavitamiinid vajalikud.Porgandis sisalduv A - vitamiin, mustika flavonoidid ja ka luteiin rohelistes köögiviljades on kõik nägemisele vajalikud, aga need ei mõjuta kuidagi Teie prillitugevust.