silmaherpes 21.12.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Nii kolm nädalat tagasi lõid punased täpikesed silmalaugude peale,eriti rohkelt on neid vasakul silmal,paremal on üsna vähe.Arvasin algul,et on allergia uuest meigieemaldajast,kasutasin vanu aga lõi ikkagi välja.
Igastahes kooliarst arvas,et allergia aga käisin ka silmaarsti juures.Tema ütles,et mul on silmaherpes, B-vitamiini puudusest.Kirjutas mulle välja APOVITi B-Kompleks Forte tablette,Zoviraxi silmasalvi ja Oxyal niisutavad,libestavad silmatilgad.Hiljem kasutusjuhendilt lugedes,märkasin seal lauset,et "Ärge tilgutage Oxyali silma(desse) koos teiste ravimitega."
Mitte,et ma arstis kahtleks,aga kas peaksin kõike korraga kasutama,et kui silmaherpes läbi,siis alles teist äkki? Sest mu veresooned olid ka kitsenenud vms.
Arst ütles,et kraaniveega ei peseks silmi ja et meiki oleks parem mitte kasutada,kui siis tundlikule nahale.Ma ei märganud kohe temalt küsida,aga kas ma keemiliselt võin ripsemid värvida ja näohooldust teha salongis?
Ning kas solaariumist peaks hoiduma?
Varem pole silmaherpest esinenud,ainult huultel ohatise näol.Kolisin oktoobrist Iirimaale elama,ehk see kogu kliima ja toidu muutus on selle põhjuseks.
Millest üldse b-vitamiini saab?

Loodan,et leiate aega vastate mu küsimustele.
Ette tänades.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Kui Teil kästi silmasalvi panna silma, siis niisutavaid tilku ei ole vaja panna, sest salvi toime muidu nõrgeneb.Kui salvi panete laugudele, kus Teie sõnadel on punased täpid, siis võib tilku silma panna küll.'
Meikimine, solaarium ja igasugu kosmeetilised protseduurid ei ole ägeda põletiku ajal lubatud. Kui villikesed nahal on kuivanud või kadunud, siis võib.
Kui herpesviirus on organismis olemas , võib see aktiveeruda immuunsüsteemi nõrgenemise tagajärjel, näiteks stress , vale toitumine, väsimus, üldhaigused, ka kliimamuutus võivad seda põhjustada