päevavalguslambid 24.11.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kas lapse silmadele on paremad päevavalguslambid või tavaliste elektripirnidega lambid? Näiteks kui laps on päevotsa lasteaias päevavalguslampide valguse käes, kas need lambid mõjutavad ka nägemist, näiteks varem prillide saamist?

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Lampide sobivus on suuresti individuaalne. Ei arva, et päevavalguslampide valgus aitab kaasa nägemise halvenemisele sellisel moel, et teie lapsel oleks vaja prille.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta